To już drugie moje złe doświadczenie z firmą kurierską DHL. Kurier "odhaczył" sobie dwie próby doręczenia, mimo tego, że czekałem na niego w domu. Nie próbował się również skontaktować ze mną telefonicznie. Zaproszono mnie po odbiór przesyłki, do magazynu odległego o 55km od mojego miejsca zamieszkania. Nie mogłem przebrnąć przez procedurę reklamacyjną/system mnie nie przepuszczał/. Dopiero po interwencji sprzedawcy przesyłka została dostarczona przez tego samego kuriera, który nie potrafił się przyznać i przeprosić za powstałą sytuację. Od teraz przy zamawianiu zwracam uwagę na firmę kurierską, przedtem nie miało to dla mnie znaczenia.
Zaletynie zauważyłem
Wadynieuczciwy kurier
~Włodek / 2021-12-28 23:04
Ocena: 1.00 / 5
Do kitu takie usługi. Kurier miał być między 12:00 a 14:00. Byłem w domu do 14:45, cisza. O 14:45 musiałem wyjść za dzieckiem do przedszkola. O 14:54 przychodzi SMS z informacją że była podjęta próba dostarczenia. Zadzwonić chyba mózg za mały był. Ja mógłbym podejść w ciągu 3 minut. Cóż, nigdy nie będę polecał tej kompanii i nie skorzystam z ich usług. Numer przesyłki 24548400664 (Łódź-Widzew, Gogola, data 28.12.2021).
ZaletyNiema.
WadySame wady.
~Włodek / 2022-12-06 16:40
Ocena: 1.00 / 5
Witam. Beznadziejna firma, zlikwidowali punkt przed świętami, nie da się dodzwonić po jakąś informację, kurier nawet nie zadzwoni - zapracowany. Trzeba wybierać paczkomaty lub inną firmę kurierską, szkoda płacić za kuriera a potem i tak latać po mieście za paczką.Kiedyś ta firma była fajna a teraz wygląda jakby była w likwidacji.
~Włodzimierz / 2023-05-24 21:46
Ocena: 1.00 / 5
TO JEST CHORA FIRMA , E MAIL ŻADEN NIE AKTYWNY , INFOLINIA TO PORAŻKA CAŁKOWITA .
SWOICH ZASAD NIE PRZESTRZEGAJĄ> KURIERZY JAK NIE MA NIKOGO NA POSESJI OGRODZONEJ PRYWATNEJ TO Z PRZESYŁKA NADANA NIESTETY DO MNIE GDZIE AKURAT NIKOGO NIE MA TO CO ROBIĄ ? PRZEZ PŁOT Z KARTONAMI I POD DRZWI> PORABANI < NIE WIEM << ALE CHYBA NA POLICJĘ ZGŁOSZĘ ZA BEZPRAWNE WTARGNIĘCIE PRZEZ PŁOT NA PRYWATNĄ POSESJĘ WCHODZĄ DAJĄC ZIELONE ŚWIATŁO DO TEGO PRZESYŁKA NIEKOMPLETNA < SPRZEDAWCA SIĘ WYPIERA > KTO POKRYJE MOJE STRATY I TO NIE 100 ZŁ .
POWINNI IM ODEBRAĆ PRAWA DO DZIAŁALNOŚCI ZA NARŻANIE INNYCH NA STRATY.
POZOSTAJE SĄD . PODPISU ODBIORU NIE MAJĄ . ŻAŁUJĘ < ŻE JEST SIĘ UCZCIWYM . TRZEBA BYŁO NAPISAĆ DOSTAWCY ,Ż E PRZESYŁKI NIE MA i ZAŻĄDAĆ ZWROTU PIENIĘDZY >
ZaletyProszę nie żartować !!!!!!!!
WadyNIE MA TYLU W SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO
~wmk / 2019-12-22 23:43
Ocena: 1.00 / 5
wysłałem towar na palecie- pierwsza przesyłka rozwalona ładowaczem na magazynie w Radomiu. zapłaciłem za transport do i z powrotem. towar rozwalony. zastanawiają się już przeszło miesiąc jak mnie odstrzelić.
druga przesyłka na palecie- doliczyli mi karę za złe zwymiarowanie- chociaż zawsze dodaję na wymiarze przesyłki i wadze (coby się zabezpieczyć przed dodatkowymi kosztami)- jakiś cymbał nie odróżnia kwadratu od prostokąta- moja paleta miała wymiary 120x80cm ale ona napisał w protokole, że miała 115x118cm- doliczyli mi karę za duży gabaryt. szlag człowieka trafia, robią ze mnie oszusta i złodzieja.
Zaletyw tej chwili brak, za takie traktowanie niech się wypchają, więcej im nie zapłacę, przy każdej okazji obsmaruje i zniechęcę do korzystania z ich obsługi
Wadysame wady, jak na niemiecką firmę to wstyd żeby tak traktować klienta. za takie traktowanie niech się wypchają, więcej im nie zapłacę, przy każdej okazji obsmaruje i zniechęcę do korzystania z ich obsługi
~wnerwiony / 2020-11-02 21:45
Ocena: 1.00 / 5
1) Przy odbiorze brak u kuriera opłaconego listu przewozowego
2) Czekałem cały dzień na dostawę a tu raport , że nie zastano odbiorcy :( Szkoda tylko , że mam monitoring z zapisem wokół domu i jakoś po sprawdzeniu nikogo dobijającego się do drzwi nie widziałem :(
3) W googlach adres siedziby w częstochowie to widmo i szukaj wiatru w polu :(
4) miał być prezent a wyszedł wqrw na partaczy
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM !!!!!
Zaletybrak
Wadywszystkie możliwe
~Wnerwiony Klient / 2020-04-27 21:32
Ocena: 1.00 / 5
4 terminy dostawy 4 razy nie było kuriera, na przesyłkę czekam już dwa tygodnie a ciągle dostaję informacje że paczka w trakcie doręczanie, NIE POLECAM, w tym czasie In post i DPD dostarczyły już 3 paczki a DHL jednej nie potrafi
ZaletyBRAK!
Wadyjw
~wnerwiony klient / 2023-05-06 09:06
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam. Najgorsza firma kurierska z jaką miałam do czynienia. Na swojej stronie śledzenia przesyłki podają nieprawdziwe informacje - 3 próby doręczenia paczki w godzinach, w których domownik był obecny. Zero kontaktu, nie zostawiają awiza. Kiedy podczas pierwszej reklamacji uzyskałam numer kuriera i sie do niego dodzwoniłam, powiedział że paczkę wiezie i będzie ok. 13.30. Wieczorem o 17.30 kiedy znowu zadzwoniłam na infolinię dowiedziałam się, że paczka w ogóle nie opuściła magazynu w Pile. Siedziałam i czekałam 4 godziny bez sensu. Potem na stronie pojawiła się informacja, że "klient odmówił przyjęcia przesyłki i że paczka wraca do nadawcy". Zapytałam na infonilii dlaczego kłamią skoro paczka nawet nie opuściła magazynu w Pile, a kurier nie widział odbiorcy. Pani w infolinii mówi, że to standardowa informacja kiedy nie moga doręczyć przesyłki. Nie widzi różnicy, że nie doręczyli, a klient odmówił przyjęcia????? Kłamią w żywe oczy i nie widzą w tym problemu. Po trzech reklamacjach, awanturze, nerwach, straconym na telefonach i pisaniu reklamacji czasie oraz groźbie zgłoszenia kradzieży otrzymałam paczkę. W sumie przesyłka szła 1,5 tygodnia. Jeżeli kiedykolwiek zobaczę, że jakiś sklep lub firma korzysta z usług dhl ja tam nic nie zamówie i WAM TEZ ODRADZAM.
ZaletyBRAK
WadyNieuczciwość - kłamią, podają nieprawdziwe informacje na stronie internetowej
Nierzetelność - nie zależy im na wywiązaniu się z transakcji, na dostarczeniu przesyłki
Nietermonowość - bez komentarza
Brak szacunku do klienta - oszukują i zwodzą, nie traktują poważnie.
~Wodnik / 2021-06-01 08:39
Ocena: 1.00 / 5
Nie wiadomo co gorsze, kurirerzy czy firma. Dostaję wiadomość że otrzymam danego dnia przesyłkę po czym nie zjawia sie kurier, nie odbiera telefonu. Śledzenie pokazuje bzdury ;raz że kurier mnie nie został, że przekierowalem, potem że jeszcze nie mają przesylki .Kompletny chaos , w dodatku pani na pseudo-infolinii mowi, że kurier przełożył dostarczenie i nie musi mnie informować ani dobierać telefonu. Omijam szeroko i odradzam "uslugi" dhl. Dziwi mnie, że jeszcze funkcjonują. Te oceny po jednej gwiazdce to i tak za dużo, nawet zero to za duzo !
ZaletyNie ma
WadyCala masa, od firmy,przez system do kurierów
~Wojciech / 2019-02-23 09:04
Ocena: 1.00 / 5
Od czterech dni dostaję informacje o zmianie dostarczenia przesyłki,a przesyłki nie ma do dziś!!!!
~Wojciech / 2019-06-05 09:18
Ocena: 1.00 / 5
Jedna z najgorszych firm kurierskich.Jezeli sie uda i ktos nie przysnie na sortowni towar dotrze ale bywa z tym roznie.Czekalem 3 dni nie dotarl,z Chin do kraju 7dni i paczka byla.Zenada kto tam pracuje i dla kogo ta firma istnieje?tu chyba najlepiej sprawdza sie stara dobra poczta.
~Wojciech / 2019-09-19 08:17
Ocena: 1.00 / 5
Najgorsza firma kurierską z jaką miałem do czynienia. Zostawiają przesyłki gdzie popadnie i jeszcze brak powiadomienia klientów. Nie polecam
ZaletyBrak
WadyChyba zabrakło by miejsca żeby je tu wszystkie wymienić.
~Wojciech / 2019-11-27 10:52
Ocena: 1.00 / 5
ta firma to jest kpina, zero profesjonalizmu, wysyłają informacje o przewidywanym czasie przesyłki a kurier się nie zjawia, zgłoszenie reklamacji również nic nie daje, człowiek czeka na odpowiedź prawie 1,5 tygodnia po czym zostaje wysłana odpowiedź mailowo o zakończeniu interwencji w której brakuje odpowiedzi co dzieje się z przesyłką, a przesyłka nadal nie jest dostarczona, okłamują ludzi mydląc oczy że się załatwi, ze pomogą, a tak naprawdę nic w kwestii doręczenie nie jest robione
Nigdy nie wybiorę ponownie tej firmy
Zaletybrak
Wadyto nie jest profesjonalna firma
~Wojciech / 2020-01-10 01:20
Ocena: 1.00 / 5
Katastrofa , czekam na paczkę która jest sprawdzana i ma zostać oclona, agent przydzielony pracuje nocą, po natychmiastowym dostarczeniu dokumentów, kiedy proszę o przejęcie paczki kogoś z zmiany dziennej, jestem odsyłany od jednej osoby do drugiej, które zapewniają mnie że sprawa jest już przekazana, i tak w kółko.
Agencja ta znajduje się w Pyrzowicach.
Zaletybrak
Wadyleniwi nie kompetentni, kłamią
~Wojciech / 2020-03-18 10:19
Ocena: 1.00 / 5
Jednym słowem tragedia. Kolejny raz czekam na głupi na paczkę w wyznaczonych godzinach i nic... cisza... Prawie za każdym razem gdy słyszę, ze dostawa realizowana przez DHL, wiem ze będą kłopoty
ZaletyŻadnych
WadyPunktualność brak telefonu do kuriera nierzetelność
~Wojciech / 2021-01-28 18:47
Ocena: 1.00 / 5
Dwa dni temu otrzymałem informacje, że paczka została dostarczona, co oczywiście niemiało miejsca. Na stronie ze śledzeniem jest również informacja o dostarczeniu przesyłki. Niestety paczki na razie nie mam i się zastanawiam czy nie szukać zawartości gdzieś na allegro.
Niestety w obecnej sytuacji muszę stwierdzić, że to złodzieje.
Zaletyżadne
Wadywszystkie
~Wojciech / 2021-08-14 13:13
Ocena: 1.00 / 5
Bardzo nierzetelna dziadowska firma. W czwartek otrzymuję sms, że następnego dnia roboczego przesyłka do mnie dotrze i oczywiście NIE DOTARŁA.
Brak jakiejkolwiek możliwości telefonicznego skontaktowania się z kimś z firmy.
Radzę nie korzystać z takiej firmy.
ZaletyBRAK
WadyNierzetelność, brak profesjonalizmy, olewanie klientów
~Wojciech / 2022-05-10 14:15
Ocena: 1.00 / 5
kurier przywiózł przesyłkę do sąsiada potrącają 2 razy młodego kota oraz uciekają z miejsca zdarzenia gdy chcieliśmy pomóc kotu który jeszcze żył.
ZaletyBrak
WadyNiekompetentni kierowcy
Lekceważenie klienta
Brak kontaktu
~Wojciech / 2022-06-15 07:51
Ocena: 1.00 / 5
Ta firma kurierska to porażka.
Po 10 dniach i 3 próbach nieudanych wkońcu za 4 raz dostarczono paczkę.
Albo status że nie ma odbiorcy albo żeby odebrać samemu z punktu 50 km dalej.
Nie polecam
~Wojciech / 2022-11-24 14:12
Ocena: 1.00 / 5
DHL to najgorsza firma kurierska z jaką można mieć do czynienia. Dodzwonienie się do nich na infolinii jest niemożliwe. Rozmawiasz z robotem i nie można niczego zorganizować. TRAGEDIA.
ZaletyBRAK, ŻADNYCH ZALET. Customer Service w ogóle nie istnieje.