W piątek 30.11.2018 za pośrednictwem infolinii DHL zamówiłam kuriera za pobraniem. Otrzymałam informację, że kurier przyjedzie po paczkę w poniedziałek między 11, a 15 i wtedy też kurier pobierze resztę potrzebnych danych (adres odbiorcy i numer konta, na który ma trafić pobrana kwota). Przyjechał o 16 (no ok... godzina opóźnienia... to nic). Okazało się, że nie ma listu nadawczego. Mimo to chciał zabrać paczkę. Nie zgodziłam się i umówiliśmy się na kolejny dzień. We wtorek pod moją nieobecność kurier odebrał przesyłkę od mojego męża nie mając żadnych danych. Przyjechałam dosłownie kilka minut po odjeździe kuriera. Patrzę na list nadawczy a tam tylko moje dane. Dzwonię na infolinię. Informuję, że kurier zabrał paczkę, i że nie ma adresu, na który ma dostarczyć przesyłkę. Konsultantka poinformowała mnie, że zlecenie całkowicie jest niepoprawnie wprowadzone do systemu, że przesyłka nie byłaby za pobraniem. Przeprosiła i powiedziała, że to poprawi. Poprosiła o dane odbiorcy i o kwotę pobrania. W trakcie naszej rozmowy kontaktowała się z kierownikiem magazynu odpowiedzialnego za przesyłki na naszym terenie i wyjaśniała sprawę. Całą winę zwaliła na niby nowego kuriera. Powiedziała, że mam się nie martwić, że wszystko jest poprawione, że dane są uzupełnione, że przesyłka jest już za pobraniem na odpowiednią kwotę, a kierownik magazynu skontaktuje się ze mną w celu uzyskania numeru konta do wpłaty. Niestety nikt się już ze mną nie skontaktował. Kolejnego dnia (środa) sprawdzam status przesyłki a przesyłka w doręczeniu. Dzwonię na infolinię, a Pani informuje mnie, że przesyłka nie jest za pobraniem. Zaoferowała dostarczenie przesyłki albo zwrot przesyłki ale ODPŁATNIE (130 ZŁ). Sprawa została skierowana do kierownika z prośbą o odsłuchanie rozmów. Wina nie leżała po mojej stronie. Kierownik zadzwonił ok. godz 16 i powiedział, że niestety muszę zapłacić za ewentualny zwrot przesyłki. Zapytany czy odsłuchał rozmowy odpowiedział, że nie bo mają awarię systemu. Całą winę zwalił na kuriera i konsultantów, że są niekompetentni, i że wyciągnie wobec nich konsekwencje. Tylko co mi po tym, jak ja muszę ponieść niechciane koszty!!! Pan stwierdził, że rozmowa przez telefon nie jest dla nich wiążąca. To co zostało ustalone przez telefon jest nieważne. DNO... Klient jest dla nich nikim. Zamiast próbować załagodzić sytuację, idą w zaparte. Mają wszystko w dupie. Sprawa dalej jest niewyjaśniona. NIE POLECAM!!!
ZaletyBRAK
WadyOLEWAJĄ KLIENTÓW
OSZUKUJĄ
BRAK PRZESZKOLONYCH PRACOWNIKÓW
ROZMOWY NIBY NAGRYWANE, ALE JAK JEST PROBLEM TO MAJĄ AWARIĘ SYSTEMU I NIE MOGĄ ICH ODSŁUCHAĆ
ROZMOWY NAGRYWANE PODOBNO TYLKO W CELU SZKOLENIOWYM DLA NOWYCH PRACOWNIKÓW
~Sylwia / 2019-11-21 14:39
Ocena: 1.00 / 5
Totalna porażka!! Zamawiałam przez firmę kurierską zawsze za pobraniem bo bezpieczniej. Kiedyś było ok teraz żadnych powiadomień że paczka przyjdzie ani smas ani email ani telefon tylko trzeba chyba siedzieć na dupie w domu cały dzień i czekać aż jaśnie Pan kurier się zjawi po czym ma pretensje że nie zastaje jak następny raz przyjedzie. Ludzie mają też swoje życie pracę i inne zajęcia niż czekanie na głupia przesyłkę. Ostatni raz zamawiam coś przez kuriera. Nie da się nawet zapłacić terminalem Pan kurier powiedział mi że więcej mi nic nie przywiezie i że mam zapomnieć. Przez to że e mail nie przychodzi od nich nie mam numeru przesyłki i nawet nie da się do nich przez to dodzwonić bo trzeba podać numer paczki. Nawet kiedyś jak była loteria Monnari przyszło mi zamówienie i paczka była cała rozwalona nie było w niej paragonu który brał udział w lotteri ciekawie czemu... Bałam się odesłać paczkę zapłaciłam za nią. Po czym kurier się tłumaczył że paczka się rozwaliła na busie.
~Sylwia / 2019-12-03 11:10
Ocena: 1.00 / 5
Brak kontaktu ze strony kuriera. Została nadana paczka z domu. 9-17 czy dzień zmarnowany w domu w oczekiwaniu na kuriera który nie przyjechał. Nie można się skontaktować bo na infolinię masa pytań kończy się rozłączeniem rozmowy ze strony dhl
ZaletyBrak
WadyBrak kontaktu. Nieterminowość. Nieposzanowanie klienta. Brak możliwości złożenia reklamacji bądź wyjaśnienia sprawy. Nie warto korzystać z usług tej firny
~Sylwia / 2020-02-06 14:55
Ocena: 1.00 / 5
Dramat. Po otrzymaniu sms że paczka zostanie doręczona konkretnego dnia, po całym dniu oczekiwania na kuriera dzwonię na infolinię żeby zapytać o której godzinie będzie kurier bo muszę wyjść z domu a czekam 6 godzin Pani mówi cytuję "spokojnie może Pani wyjść z domu bo paczka jest dopiero odebrana od kuriera w miejscu nadania i myślę że dopiero rano będzie na sortowni."Więc pytam po co wysyłają smsy że paczka będzie doręczona dzisiaj jak ona jest na drugim końcu Polski? Odpowiedź info. "Proszę Pani, proszę czytać smsy dokładnie, my piszemy planowane dostarczenie tego dnia a to jest różnica". No rzeczywiście jest różnica. Brawo !!!!
~Sylwia / 2020-02-29 16:37
Ocena: 1.00 / 5
Kurierzy nie przyjeżdzają z paczka a potem wysyłają informacje, ze była próba doręczenia. Jak chcesz napisać reklamacje i wpisujesz nr przesyłki to odrzuca twierdząc, ze zły numer. Oszustwo!
~Sylwia / 2020-04-16 11:26
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam, pan kurier nawet nie próbuje się kontaktować odrazu zawozi paczkę do punktu odbioru! Dodzwonić się ciężko a jak już się uda to zbywają człowieka.
ZaletyBrak
WadyBrak organizacji i zarządzania. Totalne dno!
~Sylwia / 2020-05-19 22:51
Ocena: 1.00 / 5
Dramat to mało powiedziane..pisałam interwencje 4 razy odnośnie mojej paczki. Według firmy paczka była 4 razy w dostarczeniu, chociaż kuriera nigdy nie było i niw było takiej próby bo siedzę cały czas w domu, brak SMS kiesy będzie kurier brak kontaktu telefonicznego..gdy pisałam z konsulatem gdzie jest moja paczka i kiesy mogę się spodziewać to odp dostałam ze ona sam nie wie co się z nią dzieje.. dramat !! Nie polecam :!!
ZaletyBrak
WadyBrak kontaktu ze strony kuriera, nie dostarczona przesyłka w określonym terminie
~Sylwia / 2020-07-28 17:41
Ocena: 1.00 / 5
Pierwszy raz się spotkałam z firmą która w razie jakiejkolwiek pomyłki mająca dwa telefony kontaktowe nic z tym nie zrobiła wysyłałam ważny dokument który miał być dostarczony na kolejny dzień,tu się przyznaje pomyliłam jedną cyfrę w kodzie pocztowym nikt do mnie nie zadzwonił nie zweryfikował tylko paczkę zwrócono mi a zapłaciłam. I nie chodzi mi tutaj wcale o te pieniądze najłatwiej było ją po prostu oddać a kasę zabrać ale można było po prostu po ludzku zadzwonić i się upewnić tylko tyle
~Sylwia / 2020-09-29 14:24
Ocena: 1.00 / 5
W mailu opisany czas dostarczenia przesyłki całkiem nieadekwatny do tego kiedy kurier dostarcza paczke.Jezeli człowiek chciałby czekać to musiałby kisnac cały dzień w domu aż łaskawy kurier raczy przyjsc.Telefonu do kuriera brak żeby móc zapytać w jakich godzinach się pojawi,kurier nie dzwoni przed przyjęciem również żeby móc się jakos dogadac.Pomimo przekierowywania paczek żeby móc je odebrać ,paczki przychodzą tam gdzie nie trzeba.
~Sylwia / 2020-11-19 17:38
Ocena: 1.00 / 5
Najgorsza firma kurierska jaka może być. Dostałam e-mail że paczka będzie dziś między 12:00 a 14:00, siedzę cały dzień w domu żeby odebrać paczkę. Wchodzę na śledzenie pączek i co się okazuje, że jednak paczka będzie jutro. Zero wiadomości na maila ze strony firmy o tym że paczka jest opóźniona.
~Sylwia / 2020-12-17 19:49
Ocena: 1.00 / 5
Nigdy więcej nie skorzystam z DHL. Kurier nie przyjechał przez cąły dzień. Z ich strony zero informacji. 40 min na infolinii, żeby dowiedzieć się, że kurier przyjedzie jutro i to z łaską. Zero przepraszam, arogancja i brak szacunku dla klienta. Nie polecam.
ZaletyBrak. Same WADY!!!!!!
~Sylwia / 2020-12-25 10:35
Ocena: 1.00 / 5
Od 4 dni niewielka lekka przesyłka znajduje się w Poznaniu. Cena za usługę nieadekwatna do jakości usługi. Reklamacja nie zostanie uwzględniona, tłumaczenie się pandemia i sytuacja na świecie uważam za bardzo niepoważne i lekceważące klienta. Nigdy więcej DHL parcel
~Sylwia / 2021-03-25 11:44
Ocena: 1.00 / 5
Nie otrzymałam zamówionej paczki w terminie dostawy, nadal na nią czekam. Kurier wpisał w system próbę dostarczenia czego nie zrobił tylko odwiózł do magazynu z informacją o tym, że paczka będzie czekała w punkcie odbioru dzień później. Nie próbował też się w żaden sposób skontaktować. Niestety była to paczka potrzebna do szpitala do porodu więc teraz nie wiem kto ją odbierze. Prośba o kontakt i próbę dostarczenia paczki do punktu odbioru z rana nie przyniosła efektu. Nie polecam DHL i będę starała się unikać ich usług.
~Sylwia / 2021-04-06 09:11
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam DHL paczka od ponad tygodnia krąży po sortowniach a co najlepsze na koniec napisano zostało że błąd w adresie . Jaki ku.... Błąd oni sami to jeden wielki błąd
ZaletyBrak
WadyZero myślenia
~Sylwia / 2021-04-06 14:51
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam firmy DHL. Kurier zazwyczaj przywoził pod wskazany adres z brakiem szacunku oraz kultury dzisiaj miał dostarczyć paczkę ale niby zły adres. To co robicie z ludźmi to jest szczyt bezczelności i mam nadzieję że ta firma szybko zniknie z rynku. Nie pozdrawiam
~Sylwia / 2021-04-07 14:32
Ocena: 1.00 / 5
Kurier awizował moją przesyłkę, nawet nie pojawiając się pod wyznaczonym adresem. Zapłaciłam za dostawę do domu, a teraz muszę jechać po paczkę do innej miejscowości tylko dlatego, że kurierowi nie chciało się wykonać swoich obowiązków (?!) Apeluję, że klienci nie bez powodu w obecnych czasach zamawiają dostawę do domu!! Od teraz będę omijać firmę DHL szerokim łukiem.
ZaletyŻadnych
WadyWyłącznie
~Sylwia / 2021-04-23 11:32
Ocena: 1.00 / 5
DHL to najtragiczniejsza firma transportowa. Kurier dzwonił do mnie jak byłam przy kasie w sklepie.( Za wszystko już zapłaciłam).Dzwonię po sekundzie ale już odrzucał połączenie. Moja paczkę na którą mąż czekał w domu wywiózł do punktu DHL POP 35km od mojego domu.Ludzie którzy tam pracują to są zwykli idioci i oszuści, którzy mają na to przyzwolenie. Dodam że to nie pierwszy smutny raz kiedy miałam do czynienia z tą firmą.
ZaletyNie dostrzegam
WadySame wady
~Sylwia / 2021-04-26 09:08
Ocena: 1.00 / 5
Powtórzę podejrzewam to co zdecydowana większość już tu napisała ale czuję się tak oszukana, że poświęcę swój cenny czas i ponowne wchodzenie w te negatywne emocje by może komuś pomóc i przestrzec przed złodziejami! w XXI wieku taki przewoźnik? Zginęła moje paczka to jedno, drugie to absolutnie ta pseudo firma nie była nawet zainteresowana wyjaśnieniem sytuacji chociaż była bardzo prosta do wyjaśnienia bo do mnie przyjeżdżał jeden pracownik ,infolinia tragedia!!!czy właściciel tego burdelu nie czyta opinii? przecież to jest niezbędne w rozwoju działalności? Nigdy więcej nie zdecyduję się na tego przewoźnika nawet gdybym miała zrezygnować z zamówienia!
WadyTragiczna obsługa, na podobnym poziomie realizacja zamówienia, jak w ogóle do Ciebie dojdzie bo to jest mocno niepewne
~Sylwia / 2021-09-16 10:55
Ocena: 1.00 / 5
ODRADZAM korzystanie z firmy DHL. Stanowczo! Zamówiłam karmę dla zwierzaków, bo nie mam czasu iść do sklepu. Kurierzy innych firm zawsze zostawiają paczki przed drzwiami. Kurier DHL zostawił paczkę w sklepie koło mojego domu. Wychodzę z domu przed otwarciem tego sklepu, a wracam po jego zamknięciu. Nie mam jak odebrać paczki. Nie pi to zamawiam paczkę do domu,żeby trafiła nie tam, gdzie miała trafić.Ostrzegam przed telefonem do nich w sprawie reklamacji. Pod jednym numerem słuchamy automatu. Za drugi PŁACIMY jak koszmarną, spevjalną stawkę. Majgorsza firma kurierska ze wszystkich.
ZaletyBrak.
WadySame wady. Kurierom nie chce się dźwigać. Zostawiają paczki gdzie im się podoba. Nie ma kontaktu telefonicznego z firmą. Nr w sprawie reklamacji jest numerem specjalnym, bardzo kosztownym. Firma zarabia chyba głównie na tym telefonie w sprawie reklamacji.
~Sylwia / 2021-12-01 11:24
Ocena: 1.00 / 5
Ten kurier to pomyłka na całej linii. Jeszcze nigdy nie zdążyło się żeby było dobrze. Gdy oddawałam prostownice kurier miał mieć przy sobie etykietę zwrotną, taka informacje dostałam w mailu po czym nie wziął paczki bo nie ma rzeczonej etykiety wielce obrażony. Ani dowidzenia ani pocałuj mnie w d. Kolejny raz czekam na paczkę 4 dzień!! Jest SMS więc organizuje dzień tak aby być w domu i co? Paczki nie ma. Na drugi dzień kolejny SMS ale ja musze chodzić do pracy!! I akurat w tych godzinach nikogo w domu nie ma. I co teraz nie wiem. Może rzucę pracę żeby być do dyspozycji tej chorej firmy. Teraz jak nie ma wyboru poza DHL to rezygnuje z zakupu. Niech żyje inpost.